Nadace ZET

Nadace ZET usiluje o rozvoj projektů, podnikání a národní a mezinárodní spolupráce podniků a podnikatelů v transformujících ekonomikách. Při své činnosti vychází z principů Soustavy řízení Baťa a v tomto duchu podporuje i vzdělávání a vstup mladých lidí do podnikatelské praxe. 



V roce 2020 vydala Nadace ZET knihu Cesty k úspěchu trvalé hodnoty Soustavy Baťa, z jejíhož prodeje podporuje znevýhodněné mladé lidi. 

 

Zakladatelem a prezidentem Nadace ZET je prof. Milan Zelený.

Kdo jsme?

Milan Zelený

Milan Zelený je jedním z nejvýznamnějších světových ekonomů naší doby. Věnuje se mnoha oborům. V jeho práci je mu velkou inspirací systém řízení Baťa. 
Působil na mnoha světových univerzitách od Ameriky až po Čínu. Byl jmenován emeritním profesorem na Fordham Univerzity v New Yorku. 

Je autorem řady odborných a populárně – naučných publikací, které se zaměřují na teorii řízení, obchod a ekonomiku.

Autorská práva knihy Cesty k úspěchu – Trvalé hodnoty soustavy Baťa  věnoval Nadaci ZET ve prospěch Letních podnikatelských kempů.

Založil časopis Human System Managment, který slaví 40 let svého vzniku.
Je držitelem státního vyznamenání – Medailí Za zásluhy I. stupně.

Nadaci ZET založil 3. června roku 2015, za účelem podpory podnikatelství a zvýšení konkurenceschopnosti českých firem. 

„Nezáleží na tom, co říkáte, ale na tom, co děláte.“
 – Milan Zelený

0lga Girstlová

Společně se svým otcem a manželem založila 1. května 1990 mezinárodní technologickou firmu GiTy, která se stala lídrem a inovátorem v oboru informačních technologií a telekomunikací.

Profesně se jí podařilo propojit tři klíčové role leader – podnikatelka – manažerka. 

Za svým profesním úspěchem jde cílevědomou prací, vždy klade důraz na spolupráci a praktické uplatnění odkazu trvalých hodnot Soustavy Baťa v podnikání. 

Během své profesní dráhy obdržela mnoho významných ocenění na celorepublikové i mezinárodní úrovni – Vedoucí podnikatelky světa v Monaku 1999 společně s ostatními 50ti ženami z celého světa, Křišťálové srdce za etiku v podnikání v roce 1997.

Je čestnou prezidentkou ČMAPM a viceprezidentkou ČMA.

Je zakladatelkou projektu LPK a od roku 2018 má blízký vztah s jeho účastníkem Honzou, kterého považuje za svého „ adoptivního syna“ a věnuje se jeho osobnímu a profesnímu rozvoji.

ron_1046_optimized

Václav Sušeň

Václav sám sebe nazývá trenérem podnikatelství.

Jeho největším úkolem na kempu je inspirovat k podnikatelství a připravit účastníky na závěrečnou prezentaci jejich projektů.

Při tréninku podnikatelství používá metodiku Lean start-up s využitím business modelů a myšlenkový a podnikatelský odkaz Baťů.

Je velmi trpělivý a každému z účastníků se dokáže věnovat individuálně.

Po dlouholeté korporátní kariéře je aktivním investorem: vyhledává a kupuje dobré firmy, kterým pomáhá k dalšímu růstu.

Zvláštní znamení: Na kempu nenosí boty …

Honza Oulehla

Honza poprvé přijel na kemp v roce 2017 jako jeden z účastníků. Od té doby se podle vlastních slov cítil jako ryba ve vodě a program urychlil jeho cestu k vlastnímu podnikání. 

Podařilo se mu získat Cenu profesora a založil cateringovou službu Honzovy řízky. Má s tímto projektem velké plány a jeho snem je na českém trhu konkurovat McDonald’s.

Postupně přebírá odpovědnost za fungování Letního podnikatelského kempu a chce se tomuto projektu věnovat i nadále. Studuje vysokou školu zaměřenou na podnikání a psychologii. 

Na jeho projekt se můžete podívat zde: 
https://www.honzovyrizky.cz/

Chcete se dozvědět více?

Přečtěte si proč to děláme
a jaké je naše poslání